POLITICĂ | CAN-CAN | LOCALE |
Luni, 08 Iulie, 2019 postat de: Polis |
comentarii
Elena Udrea a anunţat că s-a întors în România luni dimineaţă, prin vama Giurgiu! ''Da, m-am întors în România. Am renunţat de bunăvoie la statutul de refugiat în Costa Rica. Decizia am luat-o imediat după ce am fost eliberată în decembrie, dar au fost cauze obiective pentru care s-a întâmplat abia acum: finalizarea actelor fetiţei mele, Eva, şi închiderea procedurii de extrădare'', a scris fostul ministru pe Facebook.Elena Udrea a precizat că se va apăra mai bine ''de aici decât de departe împotriva abuzurilor'' care s-au făcut în cazul ei. ''Cred că mă voi apăra mai bine de aici decât de departe împotriva abuzurilor care s-au făcut şi în cazul meu'', a menţionat ea.
