Tichetele de masă se majorează cu 50%



Tichetele de masă se majorează cu 50%

ECONOMIE  |  POLITICĂ  |    Miercuri, 08 Iunie, 2022  postat de: Alex Roca  comentarii


Deputații PNL Sergiu Bîlcea și Glad Varga au votat pentru majorarea tichetelor de masă cu 50%, de la 20 de lei la 30 de lei.

„Măsura se aplică de la 1 iulie și se încadrează în programul Sprijin pentru România, destinat atenuării efectelor crizei generate de război. Credem că aceste măsuri sunt necesare pentru a ajuta românii să facă față creșterii prețurilor, în cazul acesta al prețului produselor alimentare”, a declarat Sergiu Bîlcea.

„Prin legea pe care am votat-o azi, plata taberelor pentru copii poate fi făcută şi cu voucherele de vacanţă acordate părinţilor. Prin extinderea utilizării voucherelor, ajutăm familiile cu copii și păstrăm scopul de a ajuta turismul. Este bine că reușim să dăm drumul pachetului de măsuri economico-sociale din programul Sprijin pentru România, două treimi dintre acestea sunt active și produc efecte. Reamintesc că din acest program, 60% vizează mediul de afaceri și investiții, iar 40% reprezintă sprijin pentru persoanele vulnerabile”, a spus Glad Varga.

 

08.06.2022                      Departamentul de Comunicare al PNL Arad




COMENTARII




ALTE STIRI SIMILARE















Acest site foloseşte cookies pentru a imbunatati experienta ta de navigare. Pentru mai multe detalii referitoare la cum folosim datele tale si la drepturile tale te invitam sa citesti: Politica Cookies si Politica de Confidentialitate.